Sanitárne zariadenie a hygienické potreby

O spoločnosti

 

 

História a súčastnosť

Poľsko centrála

V roku 1992 vznikla firma MERIDA Sp. z o.o., v Poľskom meste Wrocław. Dnes ma Merida   otvorených 31 pobočiek v Poľských mestách: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz,  Częstochowa, Elbląg, Gdynia, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Katowice, Kielce, Koszalin,  Kraków, Legnica, Leszno, Lublin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrów Wlkp., Piła, Płock,  Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Górapo .             

 

Česká Republika

V roku 1993  Merida založila svoju prvú zahraničnú pobočku v Českej republike v Hradci  Králové a to vďaka rýchlej expanzii na poľskom trhu. Na začiatku sa predaj obmedzeného  sortimentu uskutočňoval prostredníctvom zasielania letákových ponúk a distribúcie tovaru  pomocou zásielkovej služby. V roku 1994 sme založili pobočku v Prahe vďaka zvyšujúcemu  sa dopytu zákazníkov po našich výrobkoch sme následne v roku 1996  otvorili pobočku v  Ostrave, ale s pribúdajúcimi spokojními zákazníkmi v Českej republike sme v  roku 1997 založili pobočku Merida aj v Brne. Od roku 2006 zásobujeme zákazníkov aj v  okrese Plzeň a Karlovy Vary z nášho distribučného skladu v Kralovicích pri Plzni. V  roku 2008 sme  na centrále spoločnosti v Hradci Králové dokončili prestavbu nových  skladovacích priestorov o rozlohe 1300 m2, ktorú využívame aj v súčastnosti ako hlavný  stan našej spoločnosti.

 

Slovensko

V roku 2007 Merida Hradec Králove  s.r.o. založila 100%  dcérsku spoločnosť Merida  Bratislava s.r.o.  na Slovensku  so  sídlom v Ivanke pri  Dunaji. V  roku 2015 v mesiaci  november sa   Merida Bratislava s.r.o. presťahovala do  nových, väčších priestorov na  Turbínovu ul. v Bratislave a to do areálu PRESPOR, kde sa nám podarilo vybudovať nový  kompletne vybavený showroom. Na Slovensku spolupracujeme s viacerými obchodnými  partnermi, aby sme  sa priblížili našim zákazníkom na väčšine územia Slovenska.